Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Praca w Trondheim - Norwegia

Czytali temat:
(5332 niezalogowanych)
5 Postów
Wiking
Witam,

od przyszłego semestru (tzn. od sierpnia) będę studiowała w Norwegii (dokładnie w Trondheim). Jadę tam na wymianę w ramach programu Erasmus. Postanowiłam rozejrzeć się za jakąś pracą . Może moglibyście mi cos podpowiedzieć?

Studiuję pedagogikę (jestem na IV roku) i mam dość duże doświadczenie w tej dziedzinie, swoją „działalność” pedagogiczną rozpoczęłam w wieku 16 lat (jako harcerka prowadziłam zbiórki zuchowe, a także byłam wolontariuszką w domu dziecka). Z każdym rokiem moje doświadczenie rosło (i przestało być wyłącznie wolontariacie).

Oprócz tego jestem absolwentką filologii słowiańskiej.

Czy moglibyście mi podpowiedzieć, jak szukać pracy w powyższych dziedzinach? Jako opiekunka do dzieci? Lektorka języków obcych (może w jakiejś szkole językowej, a może są firmy, które współpracują z Polską, Rosją, Słowenią lub Bułgarią i potrzebują osób, które będą z tamtejszymi pracownikami rozmawiały w oryginale lub nauczą pracowników tych języków?)? A może są jakieś odpowiedniki polskich domów kultury i tam mogłabym organizować różne zajęcia/imprezy kulturalne? A może w przedszkolach potrzebni są polscy pedagodzy (moja koleżanka pracowała kiedyś w Norwegii w przedszkolu, do którego chodziły polskie dzieci. Ale nie było to w Trondheim).

Z góry bardzo dziękuję za pomoc,
pozdrawiam,
Aga
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1371 Postów
Barbara H
(barbara67)
Maniak
Witaj Aga

Gratuluje ci ze dostalas sie w ramach tego programu na studia do No. - mam nadzieje, ze umiesz porozumiec sie po ang.

Co do pracy - na razie sa same letnie oferty pracy dla mlodziezy i studentow , ale jak juz tu przyjedziesz to na pewno cos znajdziesz - jak sie juz wkrecisz w srodowisko studenckie to ci na pewno ktos pomoze w znalezieniu pracy - wiem, ze bez problemu dostanisz prace jako wolontariuszka n.p. w przedszkolu ( rozumiem, ze nie o to ci chodzi , ale jezeli chodzi o szybka nauke jez. no. to nie jest glupi pomysl - na poczatek )

Zycze ci powodzenia w dalszych studiach i milych i slonecznych wakacji
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Wiking
Dziękuję bardzo za odpowiedź i za gratulacje

Wolontariacką pracę już znalazłam, ale bardzo potrzebna jest mi jakaś zarobkowa, ponieważ okazało się, że możemy mieć stypendium o połowę mniejsze niż stawka, która była podawana początkowo


Znam angielski

A słyszałam też, że w Trondheim jest jakaś szkoła językowa, może będą tam potrzebni lektorzy? Czy może ktoś zna adres tej szkoły (oczywiście najlepiej internetowy ).


Pozdrawiam,
Aga
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
Tu masz adres szkoły podstawowej międzynarodowej w Trondheim, tam wykładowym jest angielski, może mają też przedszkole lub świetlicę, możesz zapytać. Ja pracowałam w takiej szkole jako asystent, ale w Kongsberg.
www.this.no/
W naszej szkole była dość duża rotacja ludzi, potrzebowali też wiele osób na zastępstwa, bo w Norwegii dość łatwo można wziąć chorobowe. Ja w tej "mojej" szkole dostałam pracę dość łatwo, a gdy zaczynałam tam pracę mój angielski był słaby, a norweski żaden. Ujęłam ich podobno moją osobowością
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1371 Postów
Barbara H
(barbara67)
Maniak
A tu cos znalazlam internasjonal przedszkolu w Trondheim :

www.trondheim.kommune.no/content.ap?thisId=1117621573
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Wiking
Dziękuję Wam bardzo

Powinnam wysłać tam tylko CV? Czy jeszcze list motywacyjny? Czy jeszcze coś?

Bo oczywiście napiszę maile i tu i tu

A jakbyście znalazły jeszcze coś, to też bardzo poproszę, bo w im więcej miejsc się zgłoszę, tym większa szansa, że gdzieś będą mnie chcieli (mam nadzieję, że w ogóle gdzieś ).


Jeszcze raz baaaaaaaaaaaardzo dziękuję :*
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
Ja akurat wysłałam tylko CV, ale mieli konkretną ofertę pracy. List motywacyjny na pewno pomoże. Śpiesz się, teraz jest ostatni dzwonek, aby wysłać, jest koniec czerwca. Biuro powinno jeszcze pracować. U nas po zakończeniu roku szkolnego do końca czerwca dzieciaki miały Holiday Club. Od 1 lipca na pewno szkoła będzie zamknięta, a potem znów otwarta od 1 sierpnia na kolejny Holiday Club lub SFO (świetlica po norwesku).
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
1371 Postów
Barbara H
(barbara67)
Maniak
Wydaje mi sie ze wystarczy cv , ale zeby zrobic dobre wrazenie i zwiekszyc twoje szanse - wyslij tez list motywacyjny

Jak cos jeszcze znajde to napisze ci Aga , ale dopiero w sierpniu

Powodzenia - na pewno sobie poradzisz - sadze to po twojej prezentacji tu na forum - robisz wrazenie powaznie myslacej dziewczyny z odpowiednim doswiadczeniem i umiejacej sie odpowiednio " sprzedac" - w pozytywnym tego slowa znaczeniu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Meg Kowalska
(Megan28)
Wiking
Witam wszytskich.
Obecnie jestem na etapie przeprowadzki do Norwegii. jestem nauczycielką języka angielskiego i bardzo bym prosiła o jakiekolwiek namiary na szkoly typu tej w Trondheim. Skończylam Uniwersytet Warszawski i mam 5-letnie doświadczenie w nauczaniu języka w szkołach państwowych i prywatnych. Czy ktoś mogłby się podzielić jakimiś linkami szkoł językowych. Dziękuję za info
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Meg Kowalska
(Megan28)
Wiking
mój mail to maggie222@interia.pl dziękuję za wzsytskie odpowiedzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok