Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

przeprowadzka z Polski - Norwegia

Czytali temat:
(12407 niezalogowanych)
4 Posty
Wioletta Kulesza
(wiola1978)
Wiking
Mój mąż od kwietnia pracuje legalnie odprowadza podatki itp. posiada pozwolenie na prace i norweski pesel chce byśmy przeprowadzili się do Norwegi jesteśmy 13 lat po ślubie i mamy dwoje dzieci. Jakie dokumenty potrzebne i co musimy zrobić?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
WiolettaKulesza napisał:
Mój mąż od kwietnia pracuje legalnie odprowadza podatki itp. posiada pozwolenie na prace i norweski pesel chce byśmy przeprowadzili się do Norwegi jesteśmy 13 lat po ślubie i mamy dwoje dzieci. Jakie dokumenty potrzebne i co musimy zrobić?
www.nyinorge.no/pl/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
WiolettaKulesza napisał:
i co musimy zrobić?
musisz uważać, bo tu różne lafiryndy polują na takich co maja pracę i pozwolenie
taka się umaluje, zrobi paznokcie żelowe i tatuaż i odbierze ci męża
wykorzysta go i porzuci
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
640 Postów
albert ze spychowa
(marianekk)
Wyjadacz
WiolettaKulesza napisał:
Mój mąż od kwietnia pracuje legalnie odprowadza podatki itp. posiada pozwolenie na prace i norweski pesel chce byśmy przeprowadzili się do Norwegi jesteśmy 13 lat po ślubie i mamy dwoje dzieci. Jakie dokumenty potrzebne i co musimy zrobić?

daj mu czas na otwarcie oczu, bo póki co ma je szeroko zamnkniete.....

po srednio roku czar pryska i juz pomysł mieszkania tu na stale z rodziną, nie bardzo ma poparcie!!!

mowa tu o normalnych ludziach, a nie o smieciach zwanych dalej polonorkami!

ps: no chyba ze siedzisz w domu i bąki zbijasz, to co za róznica zbijac je tutaj.....
w takiej sytuacji wal jak w dym!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
anna adamczyk
(ancyk835)
Wiking
witam, ja jestem w norwegii od miesiaca, niby na stale, zarejestrowalismy sie na policji, tez mam 2 dzieci,6 i 3 latka, dokumety jakie mialam ze soba to akt malzenstwa akty ur dzieci na pewno i czy cos jeszcze to nie pamietam, bo rejestrowalam sie w kwietniu, specjalnie po to przylecialam, dok najlepiej na druku europejskim, maz tu juz jest 3 lata,starszy synek poszedl do 1 klasy, bo tu szkola zaczela sie w poniedzialek, jak przypomne sobie cos o tych potrzebnych wam paierach to dam znac
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
640 Postów
albert ze spychowa
(marianekk)
Wyjadacz
ancyk835 napisał:
witam, ja jestem w norwegii od miesiaca, niby na stale, zarejestrowalismy sie na policji, tez mam 2 dzieci,6 i 3 latka, dokumety jakie mialam ze soba to akt malzenstwa akty ur dzieci na pewno i czy cos jeszcze to nie pamietam, bo rejestrowalam sie w kwietniu, specjalnie po to przylecialam, dok najlepiej na druku europejskim, maz tu juz jest 3 lata,starszy synek poszedl do 1 klasy, bo tu szkola zaczela sie w poniedzialek, jak przypomne sobie cos o tych potrzebnych wam paierach to dam znac

zapomniałas dodac, ze w polsce nie miałas pracy, bo system chujowy i bezrobocie,etc...
teraz tutaj bedziesz gotowac, prac i sprzatac w domu, ucząc sie tego poganskiego jezyka kolejne dwa lata, jednoczesnie pracujac(myjąc norw.kible) na czarno....
a niebawem dopadnie cie jesienno/zimowa depresja i wrzucisz post > "szukam kolezanek na spacery i kawke........"
Ot wizja przyszłosci w "raju".......
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
anna adamczyk
(ancyk835)
Wiking
ze tobie gownianie sie wiedzie to nie znaczy ze wszyscy tak maja, ja nie twierdze ze to raj na ziemi ale zle tez nie jest,nikt na sile tu nie trzyma, mozna sprobowac i jak nie pasuje to wrocic, i jeszcze cos zadna praca nie hanbi,
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
590 Postów
Szymek Bednarski
(Simmon)
Wyjadacz
maryjann...., chłopcze.
Nic w Tobie kultury!
Nawet kobiecie nabruździsz! Taaaa........ teraz czujesz się wielki, nie
Kobiecie dogadałeś....

Zal mi Ciebie!


PS.
Jak tu było kulturalnie jak byłeś na urlopie. Ale niestety wróciłeś do tego "gownianego raju".
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Ewa Mirko
(S.M)
Wiking
Czytać się już tego nie da. Co za ludzie siedzą na tym forum. Kobieta spytała to jej odpowiedzcie po ludzku !!! Ja też się przeprowadzam do Norwegii od sierpnia przyszłego roku będziemy już tam. W Polsce pracuje , zarabiam ok 3tys na rękę , jestem pielęgniarką, mam prawie 39lat,znam angielski komunikatywnie i chcę wyjechać bo mam już dość bycia słomianą wdową . Zdecydowałam o wyjeździe bo w Polsce nie idzie się niczego dorobić , ile by się nie zarabiało to i tak ciężko cokolwiek odłożyc. Więc przestńcie pisać głupoty.Mój mąż jestw wNorwegii 6 lat, pracuje jako hydraulik ma też swoją dzaialnośc bo jeśli chce się coś mieć to trzeba ciężko pracować. po 6 latach mamy tam swój dom i co z tego że na kredyt ale stać nas aby go spłacać. Wyjeżdzam majac juz duże dzieci prawie 16 i 10 lat i wiem że będzie im ciężko ale do cholery chce zaryzykować i zapewnić im lepsze życie bo na pewno tama takie będą mieć a w Polsce nie mają przyszłości, kocham swój kraj a;e niestety schodzi on na psy . Tyle na temat.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Ewa Mirko
(S.M)
Wiking
I jeśli będzie taka potrzeba to będę nawet kible sprzątać aby dzieciom i nam było lepiej!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok