Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

smród historii - Norwegia

Czytali temat:
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Największe rzezie pomiędzy polactwem
Bitwa pod Mątwami 1666
Bitwa pod Guzowem 1607
Bitwa pod Olkiennikami 1700
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
187 Postów

(cysiek4)
Stały Bywalec
Polacy zawsze karali zdrajcow
Tylko na ziemiach polskich za wydanie ukrywajacych Zydow była kara śmierci .18 marca 1943 roku Polskie Państwo Podziemne oficjalnie uznało szmalcownictwo za "ciężką zbrodnię wobec praw Rzeczypospolitej Polskiej". Sprawców karano śmiercią.Nawet Zydow denucjujacych Zydow

ciekawe czy wie o tym Norwegia i Francja
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
94 Posty
slovian slovian
(slovian)
Początkujący
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
A w II Światową to Polaki więcej Niemców czy Żydów zabili i sprzedali za litr wódki i kilo kiełbasy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów

(krzyżowiec696)
Wiking
Nie rozumiem jednego, jaki jest sens drobiazgowego rozpamiętywania tego wszystkiego o czym piszesz / tzw. dzielenie włosa na 16 części / nie tylko w tym temacie w dzisiejszych czasach i prowokowanie adwersarzy prawie, że do mordobicia.
Przecież to co było, bez względu na dobro lub zło, już się nie zmieni.
Moim zdaniem, ważne jest dzisiaj to, że obecna Polska zajmuje takie a nie inne miejsce, tak geograficzne jak i ekonomiczne, a obywatele sa też tacy czy inni.
Co mnie interesują poza czystą rodzinną historią moi pradziadowie, gdzie i skąd przybyli tam lub tu. Ważne jest teraz to, że ja sam, jestem tu i teraz i tak mam sobą rozporządzać, by mnie i mojej rodzinie, było dobrze na dzisiejsze współczesne czasy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Ktoś kto nie wie skąd przyszedł na pewno nigdzie nie dojdzie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów

(krzyżowiec696)
Wiking
jasta102 napisał:
Ktoś kto nie wie skąd przyszedł na pewno nigdzie nie dojdzie
Psychiatryczna bzdura.
Po 45 roku 99% ówczesnych "obywateli Polskich" to byli tylko i wyłącznie wyzwoleni przez IIWŚ chłopi. Dzisiaj ponad 80% potomków tych chłopów nie wie skąd jego ród pochodził ponieważ rodzice lub dziadkowie wstąpili do PZPR pokończyli studia i są już wyżej niż tzw. klasa średnia.
Niedobitki klasy panującej, po wojnie jak przeżyli, to z sentymentu od tego co było, podupadło na zdrowiu pod każdym względem. Dopiero od niedawna, jakieś popłuczyny mające dojścia do kont w Szwajcarii dochodzi swoich praw. Będąc życiowymi bankrutami na przestrzeni współczesnych byłych już 70 lat po wojnie.
to jest dokładnie tak jak z emigrantami którzy głosowali w ostatnich wyborach. Dla zwykłej draki i Wielkanocnych Jaj głosowali na PIS. a teraz śmieją się w kułak patrząc na ten cyrk który ta partia teraz robi z tymi co są od nich zależni w kraju.
Nam tu na emigracji, żadna Polska opcja rządząca, niczym nie zagraża.
Jednak pośmiać się swobodnie i bez konsekwencji można, czemu i nie.
Prawdaż ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Nieprawdaż
Nie chodzi tu o jakiegoś tam chłopka co to od 22 lipca 1944 ma prawo mówić na siebie Polak
tylko o tradycję i zasady całego narotu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów

(krzyżowiec696)
Wiking
jasta102 napisał:
Nieprawdaż
Nie chodzi tu o jakiegoś tam chłopka co to od 22 lipca 1944 ma prawo mówić na siebie Polak
tylko o tradycję i zasady całego narotu
Walisz ten tekst jak mantrę, nawet mnisi buddyjscy nie są tak nakręceni jak ty tu na forum, a muszę się przyznać iż przeczytałem sobie kilka tysięcy twoich wypowiedzi. Zakładam iż masz jakiś uraz historyczny i nadal nie potrafisz się z tym faktem uporać, to tak jak filmy z działu fantastyka historyczna. Moją znajomą tak jeden z tych filmów wkręcił iż do dzisiaj, szuka w Peru swoich potomków, tracąc sporą kasę, mając nadzieję iż jest potomkinią kasty książęcej i wszystko z czasem się z sporą nawiązką zwróci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Zgłoś się natychmiast do Pani Moniki Egan czy jakoś tak
Psychologa na MN
Rutynowe badania należne po przeczytaniu kilku tysięcy moich postów
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok