Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Osiem rzeczy, których nie wiesz o wierze katolickiej. - Norwegia

Czytali temat:
Greg Greg Karol Kubicki Agnieszka Kajka Piotr Drelicharz Karol K P. H. Ewa Adam darek koska cysiek33 Milson K milano (1000 niezalogowanych)
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
Taki tam sobie temat na czas "wakacyjnych informacji ogórkowych"

5. Trzech bogów i bogini.

Bóg jest jeden, ale w trzech osobach.
Kiedy dołożymy do tego kult świętych i Maryi, łatwo zrozumieć, że katolicy mają problem z "wielobóstwem".
Problem Trójcy i kultu świętych dotyczy nie tylko wiernych, ale najwybitniejszych teologów.

Sprawę Trójcy można opisać odwołując się do wody.
Choć cząsteczka H2O ma taki sam, niezmienny skład, to występuje w przyrodzie zarówno jako woda, para wodna, jak i lód.
Kościół mówi w tym przypadku o "tajemnicy" i to chyba najlepsze określenie na Trójcę.
Więcej dla ciekawskich tutaj:
wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/osiem-...e-katolickiej/vb5tpn
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
638 Postów

(WilhelmTell82)
Wyjadacz
rzecz dotyczy mitologii chrzescijanskiej
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Kult maryjny jest ciekawszy. Jest to swoisty politeizm. Matka Boża była u jest jedna, ale wiernym to jie przeszkadza, wiec sa rożne inne: czestochowskie, fatimskie, gidelskie. Winna być jedna, a ludzie czczą wiele. Wiec jak to?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
499 Postów
Krystian Kozyra
(Krystian85)
Wyjadacz
Karol.Ky napisał:
Kult maryjny jest ciekawszy. Jest to swoisty politeizm. Matka Boża była u jest jedna, ale wiernym to jie przeszkadza, wiec sa rożne inne: czestochowskie, fatimskie, gidelskie. Winna być jedna, a ludzie czczą wiele. Wiec jak to?
---------------------
Radio Wydrwigrosz ,jak mantre powtarza hasło : Maryja - ZAWSZE Dziewica. A przeciez Pan Bosek - Jej syn pierworodny mial braci - i to nie jednego. To oni tak wszyscy - z calym szacunkiem - byli owocami "in vitro" ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Krystian85 napisał:
Karol.Ky napisał:
Kult maryjny jest ciekawszy. Jest to swoisty politeizm. Matka Boża była u jest jedna, ale wiernym to jie przeszkadza, wiec sa rożne inne: czestochowskie, fatimskie, gidelskie. Winna być jedna, a ludzie czczą wiele. Wiec jak to?
---------------------
Radio Wydrwigrosz ,jak mantre powtarza hasło : Maryja - ZAWSZE Dziewica. A przeciez Pan Bosek - Jej syn pierworodny mial braci - i to nie jednego. To oni tak wszyscy - z calym szacunkiem - byli owocami "in vitro" ?


W apokryfach opisano, ze Jezus miał braci. Czy to prawda? Nie wiemy, ale jak to powiedziała moja koleżanka ze studiów, dzialaczka i animatorka oaz: katolik nie powinien czytać apokryfów, powinien ich sie bać.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
648 Postów
Jabin Hazo
(Jabin z Hazo)
Wyjadacz
Krystian85 napisał:
Karol.Ky napisał:
Kult maryjny jest ciekawszy. Jest to swoisty politeizm. Matka Boża była u jest jedna, ale wiernym to jie przeszkadza, wiec sa rożne inne: czestochowskie, fatimskie, gidelskie. Winna być jedna, a ludzie czczą wiele. Wiec jak to?
---------------------
Radio Wydrwigrosz ,jak mantre powtarza hasło : Maryja - ZAWSZE Dziewica. A przeciez Pan Bosek - Jej syn pierworodny mial braci - i to nie jednego. To oni tak wszyscy - z calym szacunkiem - byli owocami "in vitro" ?

A skad wiesz, co mowia w Radiu Wydrwigrosz?
Sluchasz go ?
Nie ,mysle ,ze taki postepowy boy ,jak ty, tego nie robi.
W twojej rodzinie ,pewnie ostatnia ,ktora to robila byla twoja babcia,
a i zdrowaske za wnuczka popelnila.
Tylko to bedzie nasza tajemnica,nie mow o tym nikomu.
Bo wiesz, co by sobie o tobie pomysleli koledzy z ferajny,gdyby sie dowiedzieli,
ze jestes wnuczkiem moherowego bereta.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
555 Postów

(DariuszWysocki)
Wyjadacz
panowie ,,ja mam prosbe ..ok ja chce ten sam towar ,,,drogi jest ???
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
DariuszWysocki napisał:
panowie ,,ja mam prosbe ..ok ja chce ten sam towar ,,,drogi jest ???

Jak długo na forum siedzisz? Po 3 latach osiągniesz nasz stan odurzenia. :
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok