Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Coś o Islandii - Norwegia

Czytali temat:
431 Postów

(Turysta11)
Wyjadacz
Parę informacji na temat wycieczki na Islandię. Ja akurat byłem kiedy był sezon sztormowy ale było też kilka dni ładnych na północy ja nie bawiłem się w kombinowanie tylko wynająłem samochód na miejscu w firmie sadcars.com/en podobno najtańsza wypożyczalnia ale ma i minus ja dostałem auto z małym defektem, czy mogli wiedzieć? Raczej tak, i jeżeli tak to powinni stracić licencje. Ale błędy w dokumentacji się zdarzają nie mogli nie wiedzieć gdzie ja się będę wybierał, zazwyczaj ludzie taki samochód wynajmują tylko do jazdy po mieście, ale i tak nie ważne. Po rozmowie i analizie więcej czegoś takiego nie powinno być. Uwaga do samochodów zawsze jest dodawana mapka po których drogach i kiedy można się poruszać, jest to bardzo ważne dla waszego bezpieczeństwa i jest bardzo przydatna. Serwis po zadzwonieniu do firmy po 3 minutach dostałem informacje co dalej więc naprawdę szybko byłem pod wrażeniem, po 3 dniach wymienili mi na większy bez dopłaty chyba za niedogodności związane z problemem auta samochód można wynająć przez Internet na lotnisku i oddać też kolo lotniska ale odwożą wiec problemu nie ma drugie miejce jest w Reykjawiku koło hostelu tani więc warto nawet tam się zatrzymać, Jest drugi www.hostel.is/hostels/reykjavikcity , Ja osobiście polecam tani przyjemny i sporo miejsca jest, można od razu zamówić wycieczki z tego hotelu zabierają pod dzwi i odwożą. I Od tego hotelu jakieś 100 metrów jest bardzo fajny basen www.visitreykjavik.is/laugardalslaug# jest na wolnym powietrzu śnieg pada normalnie jest zimno ale nie w basenie. Ja nie używałem żadnych map ani gps tylko mapki z biur turystycznych przetestowałem i tylko 2 x się rypłem w centrum, z muzeów polecam www.thjodminjasafn.is/english i katedra robi wrażenie. Miasto na północy Akureyri ładne jest. Żeby było jasne jak ktoś chcę się wybrać pod namiot to pola namiotowe są płatne i nie bardzo można się rozbijać na dziko chyba że gdzieś w górach ale zawsze można zapytać ludzi zawsze odpowiadają normalnie po angielsku można pytać i też spotkałem kilka osób co po norwesku mówią, ale też można spotkać wielu rodaków pracujących na miejscu, ważne sprzątać po sobie, Mieszkali z mną w hotelu młodzież z Stavanger jak chciałem sobie coś zrobić do jedzenia to po nich nie było naczyń ani miejsca pytanie co jest nie tak z tą młodzieżą. W pewnej miejscowości tak z ciekawości zapytałem biblotekarkę ile mieszka tu polaków, 40 w nie wielkiej miejscowości liczącej około 600 osób. Przed wyjazdem zapoznać się z pogodą bardzo ważne stronka vegasja.vegagerdin.is/en/. Jechałem podczas mocnego wiatru lepiej uważać też maiłem wiatry <D.
Przydatne strony można sprawdzić www.islandia.org.pl/linki.html , dla poszukujących pracę www.vinnumalastofnun.is/storf-i-bodi, strefapracy.eu/index.php?id=777&id1=2 i turystów pracujących i uczących się, podpowiedziała mi taka młoda dziewczyna z Francji, można pracować parę godzin dziennie, pomagając przy np. ogródku i za to można otrzymać nocleg i wyżywienie przez jakiś czas więcej informacji.
www.workaway.info/hostlist.html?ct=europ...=0&host_rating=0

Nie zamieszczam żadnych zdjęć można w Internecie sobie zobaczyć
Turystyka jest na takim poziome że bez planowania można się wybrać na miejscu można otrzymać wszystkie informacje i nie nadpłacić za wiele. Szybko i chętnie rozwiązują problemy. To są tylko podstawowe informacje.
.
Pisałem na szybko.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
431 Postów

(Turysta11)
Wyjadacz
A zapomniałem dodać o żartownisiach wynajmujących mieszkania.
Umówiłem się z tą firmą www.leiguherbergi.is/en/index.html
na wynajęcie mieszkania na 1 miesiąc przyjechałem potocznie*pocałowałem klamkę*
i nikt nie raczył przyjść dopiero po kilku teelefonach ktoś odebrał i stwierdził że nie z nim się umawiałem więc proszę przyjść jutro lub za tydzień nie chciałem komentować tego ale to takie ostrzeżenie przed tą firmą.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok