Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

142 Posty

(LuSii)
Stały Bywalec
lodowce - ciekawe wyzwanie ,stąpałam jedynie po suchych terenach
musiałabym uzbroić się w poważniejszy ekwipunek
z porad zdecydowanie skorzystam bardziej doświadczonych ,więc "pablo11" nie omieszkam "zapukać do dzrzwi"

pablo11 napisał:
LuSii nie ma za co dziękować. Jeżeli interesuje Cię okolica lodowca Folgefonna to też mógłbym coś
doradzić (byłem tam kilka razy). Tradycyjnie wybieram się sam w Hurrungane ( cel to Store Soleibotntinden) bo nie znam nikogo w rejonie Bergen ( i w ogóle w Norwegii) zainteresowanego wędrówką (nawet zdjęcia muszę sobie sam robić - jak np. zdjęcie w profilu).
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
142 Posty

(LuSii)
Stały Bywalec
temat Kolsås - Czyli zostaje nam sobota od godziny 15 tak ?
patrzałam pogode/ma padać po oczach
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
72 Posty
Damian Pora
(DamianPora)
Początkujący
tzn. mi pasuje piątek sobota po godzinie ok 15 w piątek może trochę wcześniej, a niedziele cały dzień mi pasuje póki co
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
142 Posty

(LuSii)
Stały Bywalec
to mamy rosyjską ruletke heheh / bo mi pasuje albo sobota albo niedziela a w piątek nie moge
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
72 Posty
Damian Pora
(DamianPora)
Początkujący
www.toughest.se/ a swoją drogą startuje ktoś może 6 września na holmenkollen ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów

(pablo11)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
142 Posty

(LuSii)
Stały Bywalec
Im bardziej przedstawiasz górskie opowieści , w szczególności lodowce tym bardziej mam ochote wyskoczyć czem prędzej z kapci , spakować suchary w plecak , przykleić za wczasu plaster na podwójny plaster na pięte i wyruszyć w te magiczne miejsca


pablo11 napisał:
LuSii napisał:
lodowce - ciekawe wyzwanie ,stąpałam jedynie po suchych terenach
musiałabym uzbroić się w poważniejszy ekwipunek
z porad zdecydowanie skorzystam bardziej doświadczonych ,więc "pablo11" nie omieszkam "zapukać do dzrzwi"

pablo11 napisał:
LuSii nie ma za co dziękować. Jeżeli interesuje Cię okolica lodowca Folgefonna to też mógłbym coś
doradzić (byłem tam kilka razy). Tradycyjnie wybieram się sam w Hurrungane ( cel to Store Soleibotntinden) bo nie znam nikogo w rejonie Bergen ( i w ogóle w Norwegii) zainteresowanego wędrówką (nawet zdjęcia muszę sobie sam robić - jak np. zdjęcie w profilu).



Nie jestem lodowcowym ekspertem (raczej samoukiem) - ale najważniejsza rada to nie wybieraj się na lodowiec samotnie!!! Ja czasami chodzę po lodowcu ale tylko kiedy "muszę" (dreszczyk emocji) i staram się to robić w stosunkowo łatwym terenie albo po "świeżych" śladach grup z przewodnikiem (uroki samotnych wędrówek). Najlepszym sposobem na zapoznanie się z lodowcem to wybrać się
na wycieczkę z przewodnikiem (cena np. w Jondal 650 NOK - w cenie niezbędny sprzęt).
I jeżeli po takiej wycieczce spodobają się Tobie lodowce to wtedy warto zainwestować
co nieco w sprzęt. Na wiele ładnych gór w Norwegii trzeba przejść przez lodowce.
Warto również na początek wybrać się w okolice lodowca.
Z miejsc godnych polecenia od zachodniej strony lodowca Folgeffona to na pewno:
Jondal, Sundal, Rosendal i oczywiście rarytas dla wspinaczy lubiących więcej niż jeden
wyciąg czyli Uskedalen zwaną Norweską doliną Yosemite (piękna lita skała, drogi od 3 do 18
wyciągów).
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
72 Posty
Damian Pora
(DamianPora)
Początkujący
hej no i jak z tym weekendem ja jestem otwarty na propozycję jutro pewnie nie wczesniej jak o 15 ale niedziela wolna
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
232 Posty
ROBERT SIGØYNER
(dresler81)
Stały Bywalec
A na przyszły weekend ktoś chętny?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
142 Posty

(LuSii)
Stały Bywalec
a to się powybieraliśmy .. jak sójki .. za fiordy .. .... ..
pozdrawiam Was wszystkich chociaż hehe
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok