Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

uprawniania na motorowke - Norwegia

6 Postów
Piotr Skw
(spidero)
Wiking
Witam.

Jakie trzeba miec uprawnienia na motorowke w No ? Znalazlem info ze osoby urodzone przez 1980 nie potrzebuja uprawnien, (ja rocznik 83), ale wszystkie watki sa sprzed paru lat. Czy cos sie z tym temacie zmienilo ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
272 Posty
Tony Clifton
(tony)
Stały Bywalec
www.sjofartsdir.no/veiledninger/sporsmal...rundt-batforerbevis/

tu masz info jesli znasz norweski,
oprocz wieku zalezy tez od pojemnosci i dlugosci lodki.

PS: Nie zapomnij zainwestowac w kamizelki ratunkowe bo wielu naszych zapomina o tym notorycznie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
103 Posty
Pawel K.
(paco)
Początkujący
Nic sie nie zmienilo.
Jesli chcesz prowadzic lodke z silnikiem ponad 25HP lub powyzej 8m (26ft), lub jesli lodka rozwija predkosc powyzej 10kts musisz zdac båtførerprøven
Powyzej 15m kadluba potrzeba juz innego certyfikatu - fritidsbåtskippersertifikat

Kamizelka jest obowiazkowym wyposazeniem. Nie ma obowiazku zakladania jej w czasie plywania ( jeszcze) lecz z doswiadczenia polecam zakladac
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Piotr Skw
(spidero)
Wiking
dzieki za odpowiedzi )
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Janusz Czerucki
(janusz194323)
Wiking
40 lat pływam na morzach i kamizelka mi się nie przydala ale raz wpadłem do morza zimą na Adratyku w dobrej kurtce i wytrzymalem w wodzie 1 godz. statek dryfowal . a ja trzymałem się liny i razem z nim a potem ktoś wyszedł na pokład i uslyszal wolanie i wyciągnęli mnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Wiking
Orientuje sie ktoś czy honorowane sa dokumenty z polski np. Sternik motorowodny lub motorowodny sternik morski.
Z tego co czytam na sjofartdirektoratet.no to ilości koni, długości Łodzi i dystans od brzegu różni sie w pl i no. Może ktoś wie jak to wyglada w praktyce.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów

(reme4)
Wiking
witam czy znalazłeś na to odpowiedź czy polskie certyfikaty są tu honorowane i czy jak ja jestem ur przed 80 na czym mogę pływać bez uprawnień
dzięki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
zadziwiające
ale w tym roku nie było jeszcze lamentu, że potopiło się 4-5 co to pijane, bez kapoków popłynęli darmowe ryby łapać
w nocy, albo w niepogodę
co się dzieje?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
604 Posty
Nicole po ojcu
(oppland)
Wyjadacz
jasta102 napisał:
zadziwiające
ale w tym roku nie było jeszcze lamentu, że potopiło się 4-5 co to pijane, bez kapoków popłynęli darmowe ryby łapać
w nocy, albo w niepogodę
co się dzieje?


Jasiek nie zachwalaj dnia przed zachodem slonca...jeszcze sie sezon na lodzie nie zakonczyl...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok