Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

AutoPass - Norwegia

3 Posty
wazkamax
(wazkamax)
Wiking
Witam, czy przyjezdzajac autem do Norwegii jestem zobligowany kupic autopass? jezeli tak, to czy musze posiadac karte kredytowa? Poniewaz posiadam D-number, i mam zwykla karte plaska karte w DNB. Czy musze isc do banku i poprosic o karte kredytowa w DNB? i jakie sa koszty i korzysci z autopass?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty

(martuska0044)
Wiking
My jak mieliśmy polskie auto to za bramki przychodziło do Polski raz na jakis czas..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
grzegorz.wojtas6@wp.pl
(grzegorz.wojtas6@wp.pl)
Wiking
Jaki motor w aucie iaki stan
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
86 Postów

(elkajan)
Początkujący
przyjeżdżając do Norwegii.Trzeba opłacic bramki.Można to zrobić w dwojaki sposób .
1.minąc bramkę a za bramką szukać znaku kr. service .Zazwyczaj sa to stacje benzynowe.Na stacji można dokonac opłaty za minięta bramke ,ale można też wykupić autopass.Autopass można wykupić do kilku dni wstecz.Czyli można przejechać kilka bramek i zapłacić dopiero po kilku dniach kupując autopass.Ważne aby na formularzu wpisać datę przekroczenia pierwszej bramki.
2.Opłata za bramkę przyjdzie do Polski.

Polecam sposób pierwszy ponieważ jeżeli chcesz zostać w Norwegii dłuzej to warto zapłacić minimum 500-600 Nok za autopas i wtedu masz rabaty na bramki /plus opłata za bramki które juz przejechałeś/.Taki rachunek dostajesz raz do roku.Lub jeżeli duzo bramek przejeżdżasz to kilka razy do roku ale zawsze z rabatem..A tych bramek Norki mają duzo.OJ dużo.I ciągle ich przybywa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Bogumił M
(Globetrotter)
Wiking
www.fjellinjen.no zarejestruj się tu. Firma wyśle ci na wskazany adres urządzenie, które naklejasz na szybę (o ile dobrze pamiętam). Faktura przychodzi później na adres który podałeś. aaaa 10 % zniżki masz na przejazdy jeśli posiadasz urządzenie na szybie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
wazkamax
(wazkamax)
Wiking
a czy musze posiadac karte kredytowa? czy wystarczy robic przelewy internetowe? poniewaz mam D-number i nie wiem czy otrzymam karte kredytowa. A pozatym za tydzien wyjezdzam i nie zdazylbym tego zalatwic
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Piotr Łupiński
(Piotrek1708)
Wiking
Nie musisz mieć karty. Przelewem sobie zapłacisz. Ja tak robiłem a miałem D nummer i zwykła kartę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Piotr Łupiński
(Piotrek1708)
Wiking
I jeżeli zamawiasz przez neta to zaznaczaj 20% zniżki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Jarecki Gg
(jarekdana)
Wiking
W lipcu br zamówiłam autopass nie pamiętam przez jakiego operatora . W tym dniu otrzymałam emaila z kundenummer . Minęły 3 miesiące jak otrzymałam autopass na adres podany przy rejestracji ale żadnej faktury nie otrzymałam . Proszę mi podpowiedzieć jak mam się zalogować na swoje konto w autopass żeby dokonać płatności za to urządzenie . Przy próbie logowania woła kundenummer i hasło którego nie mam . Pamiętam że przy rejestracji wybrałam płatną drogę , tunel , które już nie są płatne od września i w spisie już nie widnieją.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
86 Postów

(elkajan)
Początkujący
Faktura przychodzi zwykle dwa razy do roku .
Cierpliwości. Kiedyś przyjdzie. Można także napisać maila z prośbą o wysłanie już teraz faktury.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok