Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

1569 - Norwegia

Czytali temat:
Wojtek Cruel baltazar1 (3047 niezalogowanych)
6 Postów
Wojtek Cruel
(Narsil78)
Wiking
Skoro na piwo nikt nie chce iść, a i na cmentarzu bywa weselej, niż na tym forum ( cytując pewnego Krasnoluda) chciałem się podzielić z wami pewną myślą

Tolerancja...to zdaje się jakaś nowa religia...sporo wyznawców, większość niestety jest do tego stopnia zaczadzona tym dymem głupoty że nawet wygląda na głupich. Dlaczego to piszę.....bo codziennie spotykam się z tolerancją, z pseudo-normalnością, i najzwyczajniej w świecie irytuje mnie to (vide: wkurwia) Przykład: Widzę murzyna....no jest czarny niczym kopalina wydobywana w okolicach Katowic, Zabrza i innych bardzo "malowniczych" miejsc....ale głośno tego powiedzieć nie wolno, z wiadomych względów. Jeszcze by się obraził na to że jest czarny, albo nie daj Boże obraził by się ktoś inny kto uważa że murzyn nie jest murzynem, tylko......no właśnie tylko kim? Kolejna sprawa, tak zacząłem od murzynów bo to wdzięczny temat, nic osobiście do nich nie mam, powiem więcej....każdy powinien mieć swojego. Napisać chciałem o Litwinach....w zasadzie nic do nich nie mam. Nie wiem dlaczego, ale lubię ich. Być może ze względu na Unie w Krewie i Horodle oraz Lublinie...Ale na co dzień spotykam się z opiniami swoich krajanów, o tym jacy ci Litwini nie są straszni, podli, zawistni itd itp. Nie wiem czy tak jest bo osobiście znam tylko jednego obywatela Litwy, i w telegraficznym skrócie określić mogę tego Jegomościa następującymi stwierdzeniami, przepraszam za żargon rodem z rynsztoka: Zajebany mulem, przyjebany jak papa do dachu.....itd itp. Ale podłości i zawiści w nim nie widziałem. Ale wyjątek potwierdza regułę. Wierzę swoim pobratymcom z kraju i zawiść tego litewskiego chłopstwa tłumaczę kompleksami , które niestety dręczą tą hołotę( nie mylić z gołotą, która tam bardzo dawno temu wyginęła) Mają kompleks niższości w stosunku do Najjaśniejszej Rzeczpospolitej, kompleks chłopa pańszczyźnianego i stąd ta zawiść. Śmieszne. Żeby poznać bliżej przyczyny tego stanu rzeczy trzeba przeanalizować historię dwóch wielkich narodów. I teraz pytanie ....tolerować, akceptować czy też ukarać , a może wybaczyć i zapomnieć( jak to mówił pewien Gruzin którego kurewsko nie lubię)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Wojtek Cruel
(Narsil78)
Wiking
Rozumiem że jedna "literówka", poziom dyskusji w Twoim mniemaniu...sprowadza do absolutnego parteru

"Kolejny polski rasista - nihil novi."
Nie rozumiem , dlaczego Nazywasz mnie rasistą??

"P.S.2 Forum to uważam za beznadziejne z powodu dużej ilości reklam oraz powszechnego chamstwa i wyzwisk, dlatego też ciesze się, że do tego ogranicza się mój kontakt z Polakami w Norwegii."

Sam nie wiem....chwalisz się, czy też żalisz ? W każdym razie purytanizmy miesza się z herezją Drogi Panie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
139 Postów
Byk Miks
(roccobarocco)
Stały Bywalec
Mazury napisał:

P.S.2 Forum to uważam za beznadziejne z powodu dużej ilości reklam oraz powszechnego chamstwa i wyzwisk, dlatego też ciesze się, że do tego ogranicza się mój kontakt z Polakami w Norwegii.


Dokładnie nad tym samym dzisiaj dumałem. Ale to nie wina Polaków. To wina Multinor & Polish Connection. Nawet na dole strony masz napisane, z wykrzyknikiem, "Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!". Dlatego poplątanie z pomieszaniem wszystkiego jest tutaj. Byle jakie artykuły, portal randkowy, reklamy, marne forum. Istny jarmark.
Chyba czas najwyższy, w przerwie pomiędzy wypisywaniami kolejnych wniosków o konstantote, zrobić porządek ze stroną mojanorwegia.

Ale Polaków w to nie mieszajmy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Wojtek Cruel
(Narsil78)
Wiking
Szanowny Wędrowcze, Znawco ludzi
Tak wiek szesnasty był wiekiem tolerancji. W Polsce oczywiście. I nadal nie rozumiem oskarżenia o rasizm...nazywam kogoś Murzynem bo pewnie należy do "rasy czarnej" , bez żadnych podtekstów, i tak samo sprawa się ma z Żydami, Norwegami, Japończykami czy też z ostatnimi Arjami (wiesz kto ich dzisiaj reprezentuje?)
Gdzie tu rasizm? Nazywamy sprawy po imieniu. Czyli Murzyn to Murzyn Polak to Polak, Żyd to Żyd itd. Pamiętam pewnego wykładowcę na studiach, od historii średniowiecza, znana persona w środowisku naukowym. Otwarcie mówił że kobiety na historyków się nie nadają. Tłumaczył to brakiem zmysłu logicznego myślenia( Daruj sobie Świderkówne, cenie Ją jako badacza i literata, wyjątkowo dobrego, ale wyjątek potwierdza regułę) . Po Głębszej analizie i obserwacji swoich koleżanek ze studiów, niestety przyznaję mu rację. Ale nie czyni to mnie męskim szowinistą który ma zamiar w jakiś sposób poniżyć kobiety. One takie są. Spontaniczne, nieszablonowe, itd itp.
Co do sugestii że Polacy na obczyźnie to w dużej większości chamy i prostaki, ośmielam się zauważyć dziwne podobieństwo do utyskiwania na rodaków, Polskich gwiazdek i gwiazdeczek typu Doda Elektroda. Nie bronię ślepo polskiej emigracji, i zdaję sobie sprawę z tego że bywają przypadki koszmarnego chamstwa. Zdarzają się oszuści i naciągacze, ale nie demonizujmy tego aż tak bardzo. Chcesz mi powiedzieć że Anglicy wolni są od chamów i oszustów??? Byłeś kiedyś w Krakowie w piątek wieczorową porą?? Widziałeś tych dżentelmenów z nad Tamizy??? Co potrafią zrobić???
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok