Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Policja urzad skarbowy jak to zalatwic POMOC! - Norwegia

Czytali temat:
Leszek z Anna Kolosowska Maciej Burdyński Mania91 Mrrrrr Alice40 Piotr Czubek Octanoska (24671 niezalogowanych)
21 Postów
Wiking
Witam...
Mam problem ... Dostałem się do firmy norweskiej jako kierowca i zaczynam pracę od Kwietnia... Jest to moja pierwsza praca w Norwegii wiec musze zalatwic kilka spraw urzedowych a mianowicie jakies pozwolenie z policji ( moze ktos wie gdzie to zrobic jak i na jakiej ulicy sie to znajduje ) Norwegian ID oraz konto w banku ... Wydaje mi sie ze to sa te 3 rzeczy ale jesli sie myle prosze o podpowiedz ... Z gory dziekuje i czekam na szybko odpowiedz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
274 Posty
jan paweł
(secondo)
Stały Bywalec
musisz najpierw zarejestrować się na stronie Udi i tam zarezerwować termin spotkania na policji w mieście w którym mieszkasz.Pytasz na jakiej ulicy ,a miasta nie podałeś.
okres oczekiwania może trwać nawet ponad miesiąc,więc zarejestruj się jak najszybciej.Na policji musisz pokazać umowę o pracę i wtedy dostaniesz pozwolenie na pobyt.Z tym pozwoleniem udaj się do skatteetaten i tam wypełnisz formularz o nadanie karty podatkowej-są nawet w języku polskim.A potem do banku z tymi papierami i zakładasz konto
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
Wiking
Dzieki CI wielkie za pomoc ... Miasto Bergen mnie interesuje ... Jak sie rejerstuje do tego UDi to pisze zebym wybral rodzaj policji pisze Vest , Sentrum , Sor ... Czy to chodzi tylko o polozenie komisarjatow ze w centrum na zachodzie itd ... Czy to nie ma znaczenia do jakiego pojde ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
Wiking
A poza Tym ... Nie mam jeszcze miesta zamieszkania bo prawdopodobnie bede mieszkal na kempingu ..Czy to nie problem?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
274 Posty
jan paweł
(secondo)
Stały Bywalec
To musisz podać adres kumpla jakiegoś.Na ten adres przyjdzie Ci karta podatkowa i nr personalny.Na policji musisz ten adres podać.I koniecznie mie ze sobą paszport do rejestracji a nie dowód,bo czasem robią problemy-Tak jak w polsce,co inny urzędnik,to inne wymagania.W Drammen koledze,który rejestrował dziecko które urodziło mu się w Norwegii,kazali przynieść badania dna,czy to aby na pewno jego dziecko hehe.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
274 Posty
jan paweł
(secondo)
Stały Bywalec
najpierw rejestrujesz się tam na tej stronie-tzn podajesz jakiś login i hasło i swoje dane.Potem się zaloguj i strona po stronie przechodź dalej.potem pojawi Ci się najbliższa możliwa data wizyty.U mnie w drammen było to za 1,5 miesiąca.to są województwa.jak wybierzesz vestlandet to w podstronie powinno pojawić się m.in. Bergen.nie wiem,czy bergen jest akurat w vestlandet,to sobie już sprawdź.Ale musisz podać najbliższy komisariat,do adresu kumpla u którego się zameldujesz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
a po co kumpel
przecież jak ma już pracę, to jeszcze i coś do pukania by się przydało
ogłoś się teraz, że szukasz mądrej i uczciwej dziewczyny
koniecznie z Vestlandet
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
274 Posty
jan paweł
(secondo)
Stały Bywalec
jasta,a skąd wiesz,może lubi chłopców-nie ubliżając mu.Ty to się nudzisz chyba bo znowu szukasz dziury w całym.A może też samotny jesteś.A odnośnie twego tatoo na plecach to wydrap go-bo napisany z błędem...żadna na to nie poleci...Chyba,że niedouczona
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
gibek napisał:
A odnośnie twego tatoo na plecach to wydrap go-bo napisany z błędem...żadna na to nie poleci...Chyba,że niedouczona
staram się kobiecie dostarczyć tyle wrażeń, aby nie miała czasu i chęci czytania mi z pleców
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
472 Posty
lu j
(luj)
Wyjadacz
No i,znalazl sie 'pomocny' ktory stworzyl kolejna,kaleke zyciowa!

p/s:
mozesz byc dumny z siebie - niewolniku kamilio!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok