Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Aniu
Nie wiem, czy ja jestem wlasciwa osoba do udzielania rad w twoim problemie.

Duzo czasu zajmuje asymilacja w nowym srodowisku. Brak znajomych jest na pewno uciazliwy, a brak rodziny bolesny. Moze marzysz o twoich sladach w twoim rodzinnym miescie?
Teraz w Norwegii wiele osob cierpi na przejsciowe deprasje spowodowane brakiem swiatla.
ALe to marne pocieszenie dla ciebie...

Mysle, ze pierwszym malym krokiem bedzie przemyslenie dokladnie, czy tutaj naprawde chcesz byc.
Musisz sie zdecydowac albo na A albo na B. Jak juz podejmiesz decyzje, to wtedy bedzie juz latwiej.

Na dwoch krzeslach nie da sie siedziec, Aniu. Im szybciej podejmiesz decyzje, tym szybiej zaczniesz jakis proces.

W miedzyczasie mozesz starac sie poznac jakies osoby, ktore ci pomoga " wietrzyc " twoje mysli.
Dlugie spacery, aktywnosc na powietrzu pomagaja i sa dobre dla ciala i dla ducha.

Zycze ci powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
DorHan napisał:
Aniu
Nie wiem, czy ja jestem wlasciwa osoba do udzielania rad w twoim problemie.

Duzo czasu zajmuje asymilacja w nowym srodowisku. Brak znajomych jest na pewno uciazliwy, a brak rodziny bolesny. Moze marzysz o twoich sladach w twoim rodzinnym miescie?
Teraz w Norwegii wiele osob cierpi na przejsciowe deprasje spowodowane brakiem swiatla.
ALe to marne pocieszenie dla ciebie...

Mysle, ze pierwszym malym krokiem bedzie przemyslenie dokladnie, czy tutaj naprawde chcesz byc.
Musisz sie zdecydowac albo na A albo na B. Jak juz podejmiesz decyzje, to wtedy bedzie juz latwiej.

Na dwoch krzeslach nie da sie siedziec, Aniu. Im szybciej podejmiesz decyzje, tym szybiej zaczniesz jakis proces.

W miedzyczasie mozesz starac sie poznac jakies osoby, ktore ci pomoga " wietrzyc " twoje mysli.
Dlugie spacery, aktywnosc na powietrzu pomagaja i sa dobre dla ciala i dla ducha.

Zycze ci powodzenia.


Grubi amerykanie potrafia, bo jedno za waskie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
431 Postów

(Turysta11)
Wyjadacz
Mam fajny film który Ci poprawi nastrój, na youtube go nie ma ale znajdziesz go w necie, komedia jest OK i nie chodzi tu o amerykański klub


Tytuł pełny: poradnik pozytywnego myślenia / silver linings playbook
Tytuł polski: poradnik pozytywnego myślenia
Tytuł oryginalny: silver linings playbook
Rok produkcji: 2012
Tłumczenie: Lektor
Kategorie: Dramat Komedia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Turysta11 napisał:
Mam fajny film który Ci poprawi nastrój, na youtube go nie ma ale znajdziesz go w necie, komedia jest OK i nie chodzi tu o amerykański klub


Tytuł pełny: poradnik pozytywnego myślenia / silver linings playbook
Tytuł polski: poradnik pozytywnego myślenia
Tytuł oryginalny: silver linings playbook
Rok produkcji: 2012
Tłumczenie: Lektor
Kategorie: Dramat Komedia

ło
jakie proste
ukradnij coś Polaku i zaraz ci się humor poprawi
znaczy się załatw sobie
albo skombinuj
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
431 Postów

(Turysta11)
Wyjadacz
jasta102 wiesz co pies robi jak nie ma co robić ? i dla Ciebie widzę że się nudzisz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Turysta11 napisał:
jasta102 wiesz co pies robi jak nie ma co robić ?
w przeciwieństwie do ciebie wiem
sra na trawnik pod blokiem, ewentualnie na chodnik
a, że w Polsce jest 8 milionów psów co nie mają co robić
to codziennie 4 tysiące ton psie gówna pada Polakom pod buty
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
ania da
(ania_da)
Wiking
DorHan napisał:
Aniu
Nie wiem, czy ja jestem wlasciwa osoba do udzielania rad w twoim problemie.

Duzo czasu zajmuje asymilacja w nowym srodowisku. Brak znajomych jest na pewno uciazliwy, a brak rodziny bolesny. Moze marzysz o twoich sladach w twoim rodzinnym miescie?
Teraz w Norwegii wiele osob cierpi na przejsciowe deprasje spowodowane brakiem swiatla.
ALe to marne pocieszenie dla ciebie...

Mysle, ze pierwszym malym krokiem bedzie przemyslenie dokladnie, czy tutaj naprawde chcesz byc.
Musisz sie zdecydowac albo na A albo na B. Jak juz podejmiesz decyzje, to wtedy bedzie juz latwiej.

Na dwoch krzeslach nie da sie siedziec, Aniu. Im szybciej podejmiesz decyzje, tym szybiej zaczniesz jakis proces.

W miedzyczasie mozesz starac sie poznac jakies osoby, ktore ci pomoga " wietrzyc " twoje mysli.
Dlugie spacery, aktywnosc na powietrzu pomagaja i sa dobre dla ciala i dla ducha.

Zycze ci powodzenia.


Dzieki za te slowa super porady...
niestety konwersacja i podtrzymywanie na duchu poszly jak zwykle nie w ta strone co trzeba!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Tadeusz Wnek
(Teddy)
Wiking
wystarczyło ze Jasta się włączył dodyskusji
on to zawsze namiesza
albo naważy i potem to pije
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Tadeusz Wnek
(Teddy)
Wiking
tak czy siak. dziewczyno ktora walczysz z tymi myslami (jakie one by nie były) to ze zrobisz badania napewno nie zaszkodzi. nie wiem jak długo ty jestes w nowegii ja 3lata wczesniej byłem pół roku. wruciłem do polski i z powrotem tutaj po roku dojechała rodzina żona i 3 bąbli, jednak mi takie mysli nie przechodza dopada mnie taki dołek i juz. (moze dlatego ze na koparce czasem pracuje). mam dosc szefa mam dosc pracy mam dosc wszystkiego. odechciewa mi sie zyc, wiem ze alkohol nie rozwiazuje problemów pomaga jedynie zapomiec i to na krodko (jak kac minie ). nie wiem co moge tobie poradzic mi to jakos samo mija nikt mi nie pomaga wyjsc z tego dołka przeciwnie jakos los tak kieruje że wszystko naraz mi sie zwala.

piszesz że chcesz z powrotem swoje zycie. Jakie? odpowiedz sobie na to pytanie jakie zycie chcesz z powrotem, ja mimo ze w zyciu nie jeden bład popełniłem nie chciałbym czasu cofnąć nie chciałbym zmienic zadnej decyzji. moze zmienienie kilku ułatwiło by niektóre sprawy.

ty jak piszesz nie masz na co narzekac mieszkac masz gdzie kasa +/- ale jest.(ja tez moze brakuje mi przyjaciół ale tak naprawde tych nigdy nie miałem)
wydaje mi sie ze potrzebujesz kogos jako powiernika potrzebujesz przyjaciółke lub przyjaciela takiego na dobre i na złe. kogos kto cie zrozumie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
345 Postów
P. H.
(Lomo)
Stały Bywalec
Pójdz po tabletki na depresje i przeciwlękowe. U nas jeden taki był całkiem rozbity na emigracji. Jak już zaczął brać prochy przeciwlękowe to od razu nabrał odwagi do zawiązania sznura za klamkę i przerzucenia przez drzwi u góry , a potem z drugiej strony w pętelkę włożył łebek. Dobrze że miał cuś uciułane bo za co by rodzina sprowadziła zmarłego. A ty jesteś sama czy z chłopem. Najgorzej mają fececi bo platne panny nielegalne i drogie. Ale kobieta jakoś wyglądająca towarzystwo do łoża sobie znajdzie. Więc na smutki są najlepsze dwie rzeczy : winko ,dużo winka i igraszki łóżkowe. Żadne tam porady psychologiczne, tabletki, pocieszenia, grupy wsparcia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok