Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

najważniejsze mieć plan - Norwegia

Czytali temat:
piotr majewski Mateusz Rodziewicz GRZEGORZ SOBÓR Tamara E geo_ziom_mce (2942 niezalogowanych)
9 Postów
....... ak
(mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm)
Wiking
Witam wszystkich, jestem tu nowy - dużo czytam i obserwuje aż wreszcie zdecydowałem się napisać.
Na dziś dzień mieszkam w PL mam tutaj w miarę niezłą pracę ale ogarnia mnie coraz większe zażenowanie kiedy widzę co dzieje się dookoła i w jaką strone to wszystko zmierza. Realnie patrząc życie tutaj nie gwarantuje bezpiecznej przyszłości więc jak wielu mi podobnych po długich przemyśleniach podjąłem decyzję o opuszczeniu tej coraz głebszej dziury. Mój wybór padł na Norge, klimat, przyroda, w miarę opiekuńcze państwo (królestwo) itd..Na dziś dzień założyłem sobie plan 4 letni. Wtedy skończy mi się kontrakt w mojej pracy, którego to nie mam zamiaru przedłużać i wtedy planuje przeniesienie się do krainy fiordów na stałe. Mój angielski jest na niezłym poziomie w mowie i piśmie a od około 2 miesięcy zacząłem uczyć się norsk tak żeby nie wyjeżdżać "na pałe" i zwiększyć swoje szanse na realne zatrudmienie na miejscu. Czas szybko biegnie a ja chcę być gotów. Po za nauką te cztery lata chce poswięcić na wyjazdy do Norwegii i podejmowanie prac tymczasowych - około 3 miesiące rocznie tak żeby w miarę poznać realia jakie tam panują. Pierwszy wyjazd planuje w pierwszej połowie 2015 i tutaj mam pytanie do zorientowanych. Czy podejmując pracę tymczasową w Norwegii mogę się spodziewać, że jakakolwiek informacja o moim dodatkowym zajęciu dotrze do polskiego urzędu skarbowego? Wolałbym uniknąć problemów w pracy związanych z dorabianiem przeze mnie podczas urlopu. Moja obecna praca jest dość specyficzna a ja wolałbym uniknąć niepotrzebnych stresów i problemów przez te ostatnie 4 lata. wiecie może czy norweskie urzędy kontaktują się w jakikolwiek sposób z polskimi w tym zakresie?
Z góry dzieki za jakiekolwiek info.
Pozdrawiam wszystkich układających sobie lepsze życie w Norge.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
Posel?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
....... ak
(mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm)
Wiking
wojsko
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
275 Postów
Janek Szaradek
(opptymus)
Stały Bywalec
placuch napisał:
wojsko

Tak tez myslalem, ze kontraktowy. Chlop moze robic max 12 lat. Przerobil juz 8 i sie zreflektowal, ze 2800 + 6*% dodatku + benefityi to troche malo piniendzy. Zastanawia mie tylko te 3 miesiace wolnego. Skoro ustawa jasno reguluje 26 dni.

Pamietaj aby pozbyc sie kolka od czapki przed wyjazdem..

Powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
....... ak
(mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm)
Wiking
do tych 8 dołóż jeszcze 4. Nie moge sie zgodzić z tym co piszesz bo tu w grę wchodziły moje ruchy międzyresortowe a od pewnego czasu nie pracuje w mundurze mimo dalszych usług dla resortu ale szczegóły sobie daruje bo nie po to zakładałem wątek. Jak pisałem priorytetem nie jest brak pieniędzy bo żyć mam za co. Liczy się wszystko dookoła to co u nas nie działa albo udaje że działa. Jak np służba zdrowia z której mimo opłacanych składek korzystam i tak tylko "za dopłatą" nie mówiąc już o niszczeniu przez wielmożnie nam panujących polskiego rynku pracy na którym moja żona wciąż walczy o "normalne" zatrudnienie (śmieciówki, zus..) Zresztą sami sobie darowaliście życie w Polsce więc chyba nie musze wdawać się w szczegóły. Po prostu czas zmienić otoczenie na normalniejsze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
zawod ,doswiadczenie ,jezyk
niech ci armia oplaci kursy prawko C +E autobus
maszyny budowlane ,radary , telekomunikacja ,ratownik medyczny ,sztuki walki

juz jeden zolnierz szukal pracy na forum -poszukaj
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
a co sadzisz o wypowiedziach marszalka Polski o polskich ludziach?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
275 Postów
Janek Szaradek
(opptymus)
Stały Bywalec
placuch napisał:
do tych 8 dołóż jeszcze 4. Nie moge sie zgodzić z tym co piszesz bo tu w grę wchodziły moje ruchy międzyresortowe a od pewnego czasu nie pracuje w mundurze mimo dalszych usług dla resortu ale szczegóły sobie daruje bo nie po to zakładałem wątek. Jak pisałem priorytetem nie jest brak pieniędzy bo żyć mam za co. Liczy się wszystko dookoła to co u nas nie działa albo udaje że działa. Jak np służba zdrowia z której mimo opłacanych składek korzystam i tak tylko "za dopłatą" nie mówiąc już o niszczeniu przez wielmożnie nam panujących polskiego rynku pracy na którym moja żona wciąż walczy o "normalne" zatrudnienie (śmieciówki, zus..) Zresztą sami sobie darowaliście życie w Polsce więc chyba nie musze wdawać się w szczegóły. Po prostu czas zmienić otoczenie na normalniejsze.

Poczytaj na forum o norweskiej sluzbie zdrowia. Masz 32 lata w wojsku pracujesz 12. Od 20 roku zycia. WYchodzi na to, ze nie masz zadnego wyksztalcenia kierunkowego( mozliwe technikum jakies tam)
Praktyki zero. Uprawnien zawodowych zero. Co chcesz tu robic?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
opptymus napisał:
placuch napisał:
do tych 8 dołóż jeszcze 4. Nie moge sie zgodzić z tym co piszesz bo tu w grę wchodziły moje ruchy międzyresortowe a od pewnego czasu nie pracuje w mundurze mimo dalszych usług dla resortu ale szczegóły sobie daruje bo nie po to zakładałem wątek. Jak pisałem priorytetem nie jest brak pieniędzy bo żyć mam za co. Liczy się wszystko dookoła to co u nas nie działa albo udaje że działa. Jak np służba zdrowia z której mimo opłacanych składek korzystam i tak tylko "za dopłatą" nie mówiąc już o niszczeniu przez wielmożnie nam panujących polskiego rynku pracy na którym moja żona wciąż walczy o "normalne" zatrudnienie (śmieciówki, zus..) Zresztą sami sobie darowaliście życie w Polsce więc chyba nie musze wdawać się w szczegóły. Po prostu czas zmienić otoczenie na normalniejsze.

Poczytaj na forum o norweskiej sluzbie zdrowia. Masz 32 lata w wojsku pracujesz 12. Od 20 roku zycia. WYchodzi na to, ze nie masz zadnego wyksztalcenia kierunkowego( mozliwe technikum jakies tam)
Praktyki zero. Uprawnien zawodowych zero. Co chcesz tu robic?


Moze chce byc szpiegiem?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty
X Y
(Jufinho)
Początkujący
Ale co Was obchozi co chlopak chce robic i co mu sie podoba a co nie. Zadal proste pytanie odnosnie kontaktow miedzy urzedami i jak zwykle nikt oczywiscie odpowiedzi nie udzieli tylko panuje ogolna kpina i ujmowanie. Kolejny post swiadczacy jakim jestesmy zjebanym narodem. Nikt tu Ci nie podpowie bo dlaczego mialbys miec lepiej niz inni .... litosci.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok