Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Praca i mieszkania oslo priv - Norwegia

Czytali temat:
Dariusz Giee hygris (890 niezalogowanych)
2 Posty
Daniel Daniel
(daniel_norwegia)
Wiking
Witam.

Zainteresowani pracą w Oslo oraz okolicach. A także zainteresowani wynajmem mieszkań. Zapraszam na priv.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Dariusz Boksa
(dario_jonny)
Wiking
Witam! Jestem mocno zainteresowany pracą i mieszkaniem w Oslo lub okolicach. W chwili obecnej jestem w Polsce, lecz gotowy do wyjazdu. W planach mam podróż własnym autem! Posiadam doświadczenie w pracy poza granicami Pl, dobre rekomendacje od byłych pracodawców, 37 lat! Pozdrawiam!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
506 Postów
xxxxxxx. xxxxxxx.
(gagatek)
Wyjadacz
Czy ktoś już odpowiedział na to ogłoszenie ?.

I jakie macie wrażenie po rozmowie telefonicznej ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Daniel Daniel
(daniel_norwegia)
Wiking
Praca dla dwóch osób przy torach. Od 17.10.2014. Obowiązkowo język norweski komunikatywny.
Bez żadnych opłat przez pracą. OSLO!!! Stawka 160 koron/h. Więcej info PRIV

Związku z dużą ilością zapytań dot. wynajmu mieszkań. Do połowy października nic mam żadnych pokoi ani mieszkań. Miałem dwa w oslo pokoje ale zostały już wynajęte do nowego roku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Pogotowie Komputerowe
(infonorwegia)
Wiking
rozmawialem z nim przez telefon o wynajecie mieszkania w oslo. powiedzial ze mieszkan i pokoi juz nie ma ale zadzwonil do wspolnika jakiegos i ogarneli mi dom jestem umowiony w srode na ogladanie wedlug mnie sa ok.
place rowno po miesiacu od podpisania umowy czynsz i ich prowizje 10 procent czynszu.
a jak mamy razem z kolega mieszkac to wychodzi tyle prawie co za pokoj na osobe.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Wiking
Po zgłoszeniu chęci współpracy na priv, dostałem taką odpowiedź:
..."Witaj. Zajmujemy się tym od 1 roku , mamy aktywnych 78 pracowników w Norwegii ,UK i Niemczech. W Norwegii 17 pracowników. Jak wygląda u nas praca gdy dostajemy jakąś propozycję pracy i mamy na to chętną osobę to kontaktujemy się i składamy tej osobie propozycję. Jak zarobkowo zależy stawki od 140 koron do 210 koron. Nasza prowizja to 10 % twojej pensji. Wypłaca nam ją pracodawca. Dostajemy około 20 dobrych ofert miesięcznie. Nasza działalność polega na tym mamy listę osób które szukają pracy. Po dostaniu ofert kontaktujemy się z osobami które mamy wpisane do tej dziedziny pracy. Koszt miesięczny bycia na liście to 2 tysiące koron , u nas większość osób dostaje pracę w ciągu miesiąca. Zależy też jaki zawód i czy znasz język. Do nowego roku mamy jeszcze tylko 42 miejsca na liście, Wczoraj 8 osób się wpisało. Jeden dostał dziś pracę. I jedna osoba pokój do wynajęcia. Jeżeli jesteś zainteresowany musimy się spotkać i musisz wysłać CV.

CV proszę o dostarczenie na spotkanie. Wyślij mi swój nr. Umówimy spotkanie na terenie Oslo
"...


Uważam tą propozycję za czyste oszustwo i naciąganie naiwnych na sporą kasę.

Dokładnie to śmierdzi mi to systemem prosto z Londynu, gdzie rodacy obyci z miejscowymi realiami, nabierali na kasę nowo przyjezdnych prosto z kraju.

Tam też umawiano się na spotkania gdzieś w mieście, lub prosto na lotnisku, zamiast w konkretnym biurze z adresem i telefonem.

Uważajcie dokładnie na tego gościa, bo stracicie tylko kasę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
27 Postów
Piterek xxx
(pietro27)
Wiking
tez taka odpowiedz otrzymalem...smiech na sali-zadna szanujaca sie Agentura czy posrednik nie pobiera kasy bez rozpoczecia jej-z dala i jak najdalej!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Wiking
pietro27 napisał:
tez taka odpowiedz otrzymalem...smiech na sali-zadna szanujaca sie Agentura czy posrednik nie pobiera kasy bez rozpoczecia jej-z dala i jak najdalej!!!Nawet jak i pobierają jakąś opłatę gwarancyjną, to jednak odbywa się to w normalnych stałych warunkach lokalowych, a nie na kolanie gdzieś na mieście.
I przede wszystkim, opłata taka jest realizowana na konto firmy, a nie do łapy.

Jak można dać kasę osobie, którą nie można formalnie zweryfikować, ani poprzez konkretną firmę, ani też przez telefon.

Powtarzam proszę uważać na tego gościa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok