Odzyskaj podatek z Norwegii
Imię
Nazwisko
Numer telefonu
Adres email

Wikingowie składali ofiary z ludzi?

08.01.2009.
kosci.jpgW 1979 podczas poszerzania drogi w Kalmar­gården na zachód od jeziora Tissø w Danii, pod kamieniem znaleziono dwa szkielety. Były to kości dwóch mężczyzn, którzy zginęli na skutek poderżnięcia gardła i znajdowały się one w obrębie ogromnego gospodarstwa, które istniało w czasach Wikingów Początkowo sądzono, że zostali zabici z powodu przestępstwa, które popełnili. Jednakże sposób, w jaki zostali pochowani - z odciętą głową miedzy nogami, zaintrygował duńskich archeologów z Muzeum Narodowego.
Badania archeologiczne wykazały, iż ciała tych mężczyzn były znajdowały się w rytualnym budynku, który został podpalony. Nie był to też zwykły pogrzeb, gdyż w takim wypadku ciała zostałyby złożone w naturalny sposób. Tę teorię podtrzymują też znaleziska narzędzi rytualnych. Archeologowie są pewni, że także w Norwegii znajdują się dowody na tego typu obrzędy. Już wcześniejsze odkrycie w pobliżu twierdzy w Trelleborgu, dostarczyło dowodów na to, że Wikingowie składali ofiary z ludzi, ale zostało ono zignorowane i zapomniane prze archeologów. Znaleziono tam dwa groby z szkieletem dziecka, kośćmi i czaszkami dorosłych mężczyzn, oraz częściami owiec, krów i świń. Zdania są jednak wciąż podzielone. Prawdopodobnie składanie ludzi w ofierze nie było powszechnie przyjętym rytuałem wśród Wikingów, lecz zdarzało się w niektórych społecznościach. Autor hipotezy, Lars Jørgensen będzie kontynuował badania i zajmie się ponowną weryfikacją dotychczasowych odkryć.


Spodobał Ci się artykuł? Poleć znajomym


Podatek Norwegia
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany(Jaro)

Wikingowie składali ofiary z ludzi? nie, 18 sty 2009, 12:02:07

Witam! Skąd pochodzi tłumaczenie tego artykułu? Wszystkich zainteresowanych wikingami i nie tylko zapraszam na HALLĘ: halla.mjollnir.pl/index.php
Pozdrowienia!

Zmieniony ( 08.01.2009. )
 
 
Przeczytaj następny artykuł:
statek.jpg
Ewakuacja pasażerów z Hurtigruty w Trondheim

Hurtigruta to ekspresowa linia statków pasażerskich kursujących wzdłuż całego wybrzeża Norwegii. Cała podróż trwa 11 dni i jest opisywana jako najpiękniejsza podróż morska na świecie.

ZAMKNIJ
podatek norwegia

Szukaj znajomych!

Zdjęcia naszych użytkowników
Zobacz więcej ...
wiek od 18 do 45 lat
Szukaj znajomych
Ogłoszenia promowane

Popularne artykuły!


Bliżej nas