0
Nowe zdarzenia
  • Zamknij widget
  • Zamknij widget (na zawsze)
0
Filtr zdarzeń:
wszystkie
blisko mnie
-MultiNOR

Nocny pożar w Oslo

02.10.2012.
 Nocny pożar w Oslo
 
Dziś w nocy (02.10.2012) dwa budynki w dzielnicy Nordstrand w Oslo zajęły się ogniem. Straż pożarna przez kilka godzin walczyła z żywiołem, a policja nakazała mieszkańcom sąsiednich domów pozamykać okna ze względu na dużą ilość dymu, którym mogliby się zatruć.


Policja otrzymała zawiadomienie o pożarze przy Munkerudveien około godziny trzeciej w nocy. Oba stojące tam budynki były już wtedy w mniejszym lub większym stopniu zajęte ogniem.

W wyniku pożaru wytworzyło się też bardzo dużo dymu, który rozprzestrzenił się po okolicy, w związku z czym policja zwróciła się do wszystkich okolicznych mieszkańców o szczelne pozamykanie okien i drzwi.

O 5.50 nad ranem Rune Elstad ze straży pożarnej i służb ratowniczych w Oslo informował, że jeden z budynków spalił się niemal doszczętnie, a w drugim wciąż szaleją płomienie.

Około godziny 7.30 strażakom udało się w końcu opanować ogień. Już nieco bardziej na spokojnie mogli zająć się dogaszaniem pożaru oraz chłodzeniem grożących wybuchem butli z gazem, przechowywanych w jednym z dotkniętych żywiołem domów.

- Musieliśmy je ochłodzić, by zredukować ryzyko eksplozji – wyjaśnił Elstad, tłumacząc czemu opanowanie pożaru zajęło nieco więcej czasu, niż można było oczekiwać. Drugim problemem było ugaszenie płonących opon samochodowych, przechowywanych w jednym z budynków.

Podczas nocnej akcji gaśniczej pojawiło się zresztą podejrzenie, że butle z gazem wybuchły, ponieważ od strony płonących budynków słychać było głośne trzaski, ale według Elstada odgłos ten wydały pękające pod wpływem gorąca płyty eternitu.

Budynek który spłonął doszczętnie był budynkiem mieszkalnym, natomiast drugi z nich, który częściowo udało się uratować, to budynek gospodarczy dawnej farmy.

Oprócz pożaru w Nordstrand, ubiegłej nocy odnotowano w Oslo również trzy pożary samochodów.


Źródło: Aftenposten
Spodobał Ci się artykuł? Poleć znajomym

KAMIL IS OK

Komentarze
Gość
 
 
Przeczytaj następny artykuł:
Hej, kufle w dłoń, czyli szklanki, które zmniejszają spożycie piwa
Hej, kufle w dłoń, czyli szklanki, które zmniejszają spożycie piwa

   Fot. stock.xchng Jak wiadomo, naukowcy potrafią badać bardzo dziwne rzeczy (stąd wywodzą się zresztą anegdoty, zaczynające się od słów „amerykańscy naukowcy donoszą, że...”). ...

ZAMKNIJ

Ogłoszenia promowane

Popularne artykuły!


Bliżej nas