Kredyt konsumencki w Norwegii
Priseks: Eff. rente 15,8%, 65 000kr. over 5 ar, etablering 950kr., Totalt: 92 354kr.
Sprawdź
Przyłapani na Facebooku? UDI użyje mediów społecznościowych, żeby ujawnić oszustwa azylantów Aktualności
16 lipca 2017

Przyłapani na Facebooku? UDI użyje mediów społecznościowych, żeby ujawnić oszustwa azylantów

Skomentuj
Siedziba UDI przy Hausmannsgate 21 w Oslo. flickr.com/utlendingsdirektoratet
Norweskie organy odpowiedzialne za kwestie imigrantów zapowiedziały „polowanie” na oszustów w internecie. Pracownicy UDI (Norweski Urząd ds. Cudzoziemców) przechodzą właśnie szkolenie, jak przy pomocy mediów społecznościowych sprawdzać wiarygodność azylantów, informuje dziennik Aftenposten.
Reprezentanci urzędu otrzymali specjalnie dla nich stworzone instrukcje efektywnego korzystania z takich aplikacji i stron, jak Facebook, Twitter czy Instagram. Za ich pośrednictwem nauczą się weryfikować prawdziwość danych zawartych w podaniach o azyl i udowadniać wnioskodawcom kłamstwa.
Reklama

In flagranti na Twitterze

Media społecznościowe mają odgrywać kluczową rolę m.in. w przypadkach odwołań i rozstrzygać sprawy, w których podejrzewa się azylantów o oszustwa dotyczące obywatelstwa czy miejsca zamieszkania.

Zwykłe selfie czy zameldowanie w konkretnym miejscu może pomóc weryfikatorom ocenić, czy dany aplikant orzekł prawdę w kwestii przebytej przez siebie podróży z  rodzinnego kraju bądź czy po otrzymaniu azylu tam wrócił.

Stalking w granicach paragrafów

Przewodniki nie są dopuszczone do użytku publicznego, lecz UDI zapewnia, że zawierają wyłącznie wskazówki w zakresie korzystania z mediów społecznościowych i bazowania na dostępnych w internecie źródłach zgodnie z prawem.

Ponadto instytucja podkreśla, że chociaż nowa metoda sprawdzania wiarygodności osób ubiegających się o azyl może potwierdzić wątpliwości co do niektórych i sprawdzić, że w oczach instytucji staną się „spaleni”, to z drugiej strony zadziała na korzyść tych uczciwych.
Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas